Всім нам доводилося коли-небудь вибирати і дарувати ділові подарунки. Важливим засобом підтримки особистих відносин і громадських зв'язків є саме ділові подарунки, тому до вибору офіційного подарунка завжди слід ставитися серйозно. Діловий подарунок повинен носити відтінок особистого характеру, але не бути занадто індивідуальним. Вибір ділового подарунка залежить багато в чому від характеру ваших відносин з тим, кому ви його збираєтеся піднести.
Так, керівнику організації можна подарувати гарний письмовий прилад, гравюру, художній альбом. Особисті речі – одяг, сорочки, парфуми – можна дарувати лише найближчим людям. Подарунки, які можна дарувати всім – це квіти, цукерки в красивій коробці, книги, письмове приладдя, вироби зі скла, кришталю, срібла, кераміки. Палить людині можна подарувати красиву попільничку або дорогу запальничку. Іноземному гостеві – вітчизняні напої, художні твори національних промислів, альбом по мистецтву. Ювелірні вироби дарують тільки в особливих випадках. Книга, якщо вона обрана з урахуванням смаків та інтересів людини, якій призначена, займе гідне місце в будинку. Давайте розберемося, що і як можна дарувати діловим партнерам і колегам по роботі.
Кілька слів про те, як дарувати і приймати ділові подарунки
Слід враховувати, що в багатьох країнах посадовим особам забороняється приймати дорогі подарунки, які можна розцінити як вид прихованої хабара. Вручення ділового подарунка – це мистецтво, якому треба вчитися. Подарунок слід вручати відразу ж, як ви переступили поріг будинку або офісного кабінету. Його потрібно не просто передати з рук в руки, але і сказати при цьому кілька добрих слів і побажань. Якщо ж діловий подарунок дарують вам, ні в якому разі не відкладайте його в сторону. Подарунок потрібно розгорнути в присутності подарував, оглянути його і щиро подякувати. Навіть якщо подарунок вам не сильно сподобався, його потрібно приймати з усмішкою і вдячністю. Деякі предмети не дуже доречні в якості подарунка через забобони: будь-які гострі предмети (ножі), дзеркала, носові хустки. Якщо ж вам все-таки принесли такий подарунок, можна символічно «викупити» його, віддавши за нього дрібну монетку.
Подарунки діловим партнерам, колегам по роботі і шефові
У діловій практиці часто доводиться дарувати і приймати подарунки. Це покращує ділові зв'язки, демонструє доброзичливе ставлення, свідчить про хороших взаєминах колег по роботі. В сучасній діловій практиці прийнято дарувати подарунки з нагоди:
- ювілейної дати в діловому житті співробітника;
- ювілейної та інших значних дат в житті фірми;
- державних свят (День незалежності і ін.);
- загальносвітових свят (Новий рік, Різдво та ін.);
- особистих свят в житті співробітника (весілля, новосілля, народження дитини);
- ділової зустрічі із зарубіжними партнерами (в цьому випадку першими подарунки підносять представники приймаючої сторони).
Подарунки може робити:
- співробітник – співробітнику;
- колеги – співробітнику;
- співробітники – керівнику;
- керівник – секретарю;
- фірма – співробітнику;
- фірма – фірмі.
У діловій сфері прийнято використовувати в якості подарунків наступні речі:
- записні книжки;
- щоденники;
- ділові календарі;
- авторучки;
- набори письмового приладдя;
- брелоки для ключів;
- нарди;
- запальнички;
- шкіряні портмоне;
- глобус бари
- жіночі шовкові хустки;
- підлогові вази і попільнички;
- будь-які інші предмети, які можна використовувати в службовій обстановці.
Цілком прийнятним подарунком може бути книга (подарункове видання), причому добре, якщо вона має відношення до інтересів того співробітника, якій призначений подарунок: книги з питань полювання, рибальства, книги з репродукціями картин відомих художників. Хороший подарунок для жінки – коробка дорогих цукерок. Для чоловіка – спиртні напої. Ви можете ознайомитися з широким вибором VIP подарунків на нашому сайті. Вашій увазі предладаются такі бізнес подарунки як:
- Глобус бари
- нарди
- шкіряні подарунки
- Офісні набори